Bolo

Nowicjusz
4 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Tylko za przekroczenie granicy należy w kasowniku zapłacić 3 Euro , Niemcy nie płacą dla Świnoujścia :-((((

Zoo w Opolu
30 styczeń 2013 17:39

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/741476,Pozar-w-zoo-w-Opolu-Ogien-w-pawilonie-plazow

Pożar w pawilonie płazów

Jawor uważany jest przez architektów za perełkę Dolnego Sląska - cóż nie ma  drugiego miasta w Polsce o takiej zabudowie architektonicznej. Jawor posiada dziś jeden z lepiej zachowanych dawnych układów komunikacyjno-architektonicznych na Śląsku, a także w Polsce. Zachował się przebieg wszystkich ulic, a co istotne, istnieje w znacznym stopniu ich stara zabudowa. Zachował się kształt rynku, placu kościelnego i wyraźny zarys dawnych murów miejskich.

Zoo w Opolu
15 listopad 2012 19:02

Ogód zoologiczny jest piekny - odbudowany po wielkiej powodzi, która zniszczyła doszczętnie cały ogród. Za olbrzymie pieniadze i pomoc z zagranicy odbudowano nowocześnie. Ale jest problem z dotarciem do jego kasy. Opole jest jedynym miastem w kraju, które nie ma dojazdu MZK do ogrodu Zoologicznego - do najbliższego przystanku MZK jest około 1 km, więc jak tam mają dotrzeć matki z małymi dziećmi, ludzie niepełnosprawni, kalecy - brak tolerancji - jestesmy przeciez w UNII.                                                                                                                                   Jest mozliwość dojazdu w pobliże ogrodu ale brak chęci Ratusza w tej sprawie.Tylko pozwolić prywatnemu przewoźnikowi realizacje dojazdu małymi autobusami - będzie mnóstwo chętnych- zwłaszcza z odległych osiedli.Jak nie MZK to inny transport.

A jest co ogladać - przez cały rok.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021