JureK

Krajtroter
4114 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Bory Tucholskie
02 kwiecień 2012 00:17

Tak , są wspaniałe i staram się tam najmniej raz w roku być.

Łęczyca - Z Borutą za Pan brat.
11 sierpień 2011 20:58

Naprawdę warto, bo miasto i jego histria na to zasługuje.

Ja też się z  tego cieszę. Już ostrzę sobie zęby na  VII Zlot Wiedźm i Czarownic – impreza na zamku Lipowiec 28.08.2011 r.

Jezioro Czerniańskie w Wiśle
01 sierpień 2011 20:42

Dziękuję Aniu za te słowa. Okolica jest rewelacyjna i często tam bywam, dlatego też stworzyłem taką wycieczkę:)

Pomiędzy Wisłą a Istebną, na przełęczy Kubalonka funkcjonuje jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków biegowo – biatlonowych składający się z 12,5 km tras biegowych, stadionu zimowego oraz spełniającej międzynarodowe normy strzelnicy.   

Co jest najbardziej atrakcyjne, to mianowicie fakt, że w sezonie zimowy, poza planowanymi imprezami sportowymi, ośrodek jest ogólnodostępny i z  tras biegowych może korzystać każdy.

Od momentu powstania odbywały się już w nim zawody sportowe wpisane do kalendarza europejskiego.

W lecie, przy ładnej pogodzie, stanowi doskonałe miejsce do treningów biegowych i jazdy na rowerze. 

Zdjęcia pokazują ten ośrodek podczas Mistrzostw Europy Psich Zaprzęgów.

Ostatnio edytowany: 2011-07-31 23:51

Jezioro Czerniańskie powstało w 1973r. i jest zbiornikiem wodnym będącym rezerwą wody pitnej, a także pełni funkcje retencyjne. Zbiornik zasilany jest głównie spływającymi z  Baraniej Góry wodami Czarnej i Białej Wisełki. Jest malowniczo usytuowany pośród szczytów Beskidu Śląskiego, co stanowi o jego wyjątkowym uroku. Nie jest dopuszczony do użytkowania jako akwen do uprawiania sportów wodnych, ani nie można w nim się kąpać, gdyż jest objęty całkowitą ochroną sanitarną.       

            Jako ciekawostkę można podać, że podczas remontu w 1997r.omal nie doszło do przerwania zapory zbiornika. Podczas wymiany kilku płyt żelbetonowych ekranu zapory intensywne opady spowodowały nagły przyrost wody do wysokości przelewów awaryjnych. Doszło do sytuacji, w  której rozpatrywano plany ewakuacji okolicznej ludności.

Po Małym ścieżkami
31 lipiec 2011 14:05

Świetna wycieczka. Teraz już wiem co jadliście na kolację po powrocie :)

Dzięki Adasiu, przejrzyj pozostałe w  galerii, która tak jak wycieczka jest dość obszerna:) Szkoda, że nie ma zimy, bo w  szufladzie mam jeszcze zdjęcia zimowe z tej trasy:(

Zazdroszczę Ci tego Lublina. Czuję sentyment do tego miasta, bo na "Mańce"(UMCS) spędziłem kilka ładnych lat swojego życia ;) Wybieram się tam już od pewnego czasu, ale jakoś nie mogę się zdecydować:)

Nie wiem może to jest, a  ja sobie nie umiem z  tym dać rady.Jeżeli jest to możliwe to wolałbym, aby galeria ze zdjęciami była dla Moje Miejsca, a  nie Moje wycieczki. Budując Moją wycieczkę dodawałbym Moje miejsca z  galerią danego miejsca.

Zdjęcia schronu Sowiniec już są. Nie mam jedynie wnętrza, bo tam się jeszcze nie dostałem:)

Zajrzyj też:

http://www.polskieszlaki.pl/miejsca_krajtroterow/68025,polski-schron-bojowy---sowiniec.html

Ostatnio edytowany: 2011-07-27 22:04

Eugeniuszu, też nad  tym boleję, ale czas mi nie pozwolił na obejrzenie  i zrobienie zdjęć z  tej inscenizacji. Musiałem pracować :) W przyszłości tj. w 2012 r. postaram się tam pojechać i obejrzeć, a  także zrobić zdjęcia:) Miło mi, że poznałem jednego z  organizatorów imprezy:) Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany: 2011-07-27 22:05

Ostatnio edytowany: 2011-07-27 22:29

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021