Ela

Krajtroter
42428 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Ruiny zamku w Wleniu
22 maj 2019 10:32

[cytuj autor='marian'] Oj Elu,jestem pod wielkim wrażeniem.Szkoda że się nie rozpoznaliśmy.Żona mi w samochodzie powiedziała że przewodniczka podobna była do Eli ale nic się nie odzywała bo sądziła że jesteśmy na Twoim terenie to dlatego ma takie skojarzenie.Kto by pomyślał,że w takich okolicznościach się spotkamy.Prace masz świetną,u mnie egzamin zdałaś bo bardzo ciekawie nam historie zamku opowiedziałaś.A na tą kieubaske tak przyjedziemy.Serdecznie pozdrawiamy i mam nadzieje że kiedyś ponownie spotkamy się.Zawsze myślałem że spotkamy się na szlaku ale nigdy nie przypuszczałem że będziesz naszym przewodnikiem.Ciekawy jestem jak teraz znajdujesz czas na wędrówki.   [/cytuj]

Dziękuję za miłe słowa. Cieszy mnie że moja opowieść się podobała. Starałam się nie zanudzać a zaciekawić. Na  kiełbaskę zapraszam. Milo będzie znów się zobaczyć.Mało czasu na wędrówki, ale uczestniczę w akcji Rajd na Raty , gdzie prowadzę grupy jako przewodnik , fakt sporadycznie ale wtedy udaje się pochodzić i pozwiedzać, zobaczyć nowości. Chyba czas zacząć wrzucać atrakcje z Dolnego Śląska bo mało wycieczek jest z naszych terenów. Pozdrawiam 

 

Ruiny zamku w Wleniu
22 maj 2019 10:27

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] Cudne ruinki, super Marianie, a spotkanie z Elą... super sprawa :) Nic się Ela nie chwaliłaś, że tak pięknie pracujesz  ;) [/cytuj]

Aniu pracuję od niedawna. Po uzyskaniu uprawnień Przewodnika Sudeckiego , mogę realizować marzenia. A tak naprawdę to dzięki Tobie. Bo pokazałaś, że pasja daje kopa i można się realizować. 

Ruiny zamku w Wleniu
21 maj 2019 16:04

Piękne ruiny. Miejsce mojej obecnej pracy na weekendy. Sama wam sprzedawałam bilety i przekazywałam Wam historię tego miejsca. Wiedziałam , że twarze znajome ale nie mogłam sobie skojarzyć skąd. Teraz już wiem. Miło nam że odwiedziliście nasz zamek. 

Edytowano: 2019-05-21 16:05:36

Szwajcaria Lwówecka
21 maj 2019 11:55

Skałki ciekawe. Moje tereny. Tylko sławetne barierki psują ich urok. 

Pięknie spędzony czas. Dużo zobaczyliście. Warto jest wejść na zamek w Świeciu. Z zewnatrz nie widać jak duży jest to obiekt.  W okolichach znajduje się zamek Rajsko. Ciekawą opcją jest też zwiedzenie zamku Lenno we Wleniu. Obecnie oprowadzają po nim przewodnicy, a z wieży rozciąga się piękna panorama. Warte zobaczenia są założenia w Maciejowcu, można tam zobaczyć pałac, dwór, oraz Dziki Wąwóz. 

Długopole Zdrój- Międzygórze
15 czerwiec 2018 14:51

Super miejsca. Dodatkwo Miedzylesie warte zobaczenia. Nasze ulubione tereny na wakacje. W tym roku tez tam jedziemy. Zdjęcia pełne uroku. 

Międzygórze
01 maj 2018 19:25

Ale się zmieniło. Kiedyś inaczej wyglądało.

Szklarska to wielka tradycja szklarska, warto zobaczyc w niej Hutę Leśną, wstep niewiele kosztuje a wrażenia ogromne. Do tego Kościół Bożego Ciała na Sowińcu z obrazami Hofmana. Niedaleko szklarskiego Chybotka znajduje się punkt widokowy Złoty Widok. Warte zobaczenia są też i stara Lipa Sądowa, Kościół Matki Różańcowej, dawny cmentaż ewangelicki na krórym pochowani są najwybitnejsi ludzie Szklarskiej jak Hauptman, jego żona Marta, Fehner, Bölsche. Szklarska to ogromna historia. Super , że chociaż kawałek udąło Ci się zobaczyć.

Z wizytą u Kargula i Pawlaka
04 marzec 2017 19:58

Super Danusiu że odkryłaś uroki Lubomirskiego Kościoła. Skrywa on wiele ciekawostek. Atrakcja jest nocne ziwdzanie przy blasku pochodni na dworze i lamp wewnątrz.. Rewelacja. Ciekawostką jest że obecnie w tym Kościele znajduje się najwięcej relikwii Św. bo około 300 z czego 100 jest opisanych. Zostały one niedawno odnalezione i są wystawione do zobaczenia w relikwiarzu w bocznej kaplicy. Kolejną ciekawostką jest to że wczasie działań wojennych do kościoła przez dach wpadła bomba ktra nie wybuchła i na poczet tego szczęsliwego zakończenia na malowidłach na suficie koło ręki Matki Boskiej jest pozostawiona "dziura". Kościół ten ma bogatą historię. Wg niektórych w podziemiach mogą znajdować się ukryte skarby z Listy Grundmana.

Moje ulubione miejsce na coroczne wakacje- Kotlina Kłodzka. Jak tu kiedyś bedziesz zawitaj do Ołdrzykowic Kłodzkich. Cudowne miejsce. Magiczne:). Wilkanów z ruinami pałacu Rodu Athanów.

Świetny opis. Zdjęcia extra. :)

Zamek w Karpnikach
13 listopad 2016 11:47

Krążysz Marianie po moim terenie. Super. Ale żałuję, że nie dajesz znaku jak jesteś może by się nam kiedyś udało spotkać i pogadać.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021