Danuta

Krajtroter
34707 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

ZNAKI WIELKICH WÓD W POLSCE!
20 październik 2016 00:04

Witaj Patrycjo!

Zaintrygowałaś mnie swoją prośbą, więc przeglądając obszerne zasoby zdjęć ze swoich podróży- załączam udokumentowane 2 miejsca ze znakami Wielkich Wód: 

W Łopusznej na zewnętrznej, północnej ścianie kościoła Świętej Trójcy i św. Antoniego Opata- od strony Dunajca widnieje tzw. znak wielkiej wody – pamiątka po powodzi z latem 1937 r.

Warszawa- Wilanów – w parku nad brzegiem jeziora stoi metalowy słupek, a na nim tabliczki pokazujące poziom wody. Najstarsza, ale i najwyżej umieszczona notatka nosi datę 1813. 

Nie zwracałam dotąd na nie uwagi, albo nie robiłam im zdjęć. Pozdrawiam serdecznie życząc wytrwałości w poszukiwaniach :-)

 

25 kwiecień 2016 19:06

Niesamowite opisy i bardzo ładne, przejmujące zdjęcia cmentarzy. Ja również odwiedzam cmentarze na trasach wędrówek. Najbardziej interesują mnie te opuszczone, zapomniane, do których trzeba przedzierać się przez gąszcza.

Warto przyglądać się napisom na nagrobkach. Epitafia są przecież umieszczane w różnych językach!

Przecież cmentarze to przestrzeń która tworzy ponadczasowy obraz społeczeństwa.

A Ty w jednej relacji- zaprezentowałeś nam cmentarze różnych wyznań.

Nie znam opisywanych przez Ciebie okolic, ale cieszę się, że dzięki Twojej relacji mogłam je poznać.

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

 Na Śląsku jest wiele interesujących miejscowości  z bogatym przemysłowo- robotniczym dziedzictwem. Często szuka się atrakcji gdzieś- daleko, nawet za granicą, a tymczasem tuż obok mamy miejsca które warto pokazać i zapromować.

Cieszę się  Mirosławie że przybliżyłeś nam swoje miasto z historią w tle.

A swoją drogą to dzięki PSz nauczyłam się inaczej oglądać odwiedzane  miasta. Nawet jeśli tylko z okna samochodu...

Pozdrawiam :-)

 

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach opisałam w PSz w wycieczce "Wirtualnie- historycznie- klimatycznie".

To miejsce które wszystkim polecam nie tylko ze względu na wartości historyczne, ale również przez wzgląd na dodatkowe atrakcje.

Widzę Mirosławie, że Twoje- tak bardzo Śląskie miasto  jest bogate w zabytki i ciekawe, szkoda tylko że nie podpisałeś zdjęć, bo dzięki temu wiele by Twój opis zyskał.

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

Witaj na PSz!

Pięknie zainaugurowałeś sezon- ciekawie opisując wyprawę.

Droga prowadząca z Wisły do Szczyrku jest naprawdę bardzo kręta, ale  miejscami widokowa, a przez to interesująca. Na Przełęczy Biały Krzyż jest spore oznaczenie  szlaków turystycznych i przy kolejnym razie polecam wyprawę na Baranią Górę lub Skrzyczne.

Ciekawy opis skoczni i celne spostrzeżenia.

Pozdrawiam :-)

 

Diabelski Most w Czernej
11 kwiecień 2016 14:03

Diabelski Most w Czernej usytuowany jest w miejscu które warto odwiedzić. Idąc dalej szlakiem, koło ruin, dochodzi się do kilku poziomowej odkrywkowej Kopalni Wapienia Czatkowice.  Z jej górnej części roztacza się piękna panorama na wyrobisko i dalsząokolicę. Polecam :-)

Bardzo ładne zdjęcia budzącej się do życia przyrody:-)

I kolejny raz się okazało, że nie koniecznie trzeba daleko jechać żeby pozachwycać się okolicą i spokojnie wypocząć. Fajna rodzinna wyprawa ciekawie pokazana:-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Malownicza wiosenna wyprawa ciekawie opisana. Wspaniałe wedrowanie Romku!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Jasna Góra prawie wiosennie
01 kwiecień 2016 11:28

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']Dziękuję Danuto :) Kiedyś byliśmy przy jeszcze mniejszej liczbie ludzi, w tygodniu około 9.00 nie było prawie nikogo. Wtedy mi się Jasnna Góra podoba bardziej, zdecydowanie. [/cytuj]

... tym bardziej cieszę się, że udało się Wam właśnie w tak kameralny sposób - wprowadzić w nastrój świąteczny. Ja wybieram się na Jasną Górę od dłuższego czasu, ale niestety w rachubę wchodzi tylko niedziela. A wtedy tłoczno i gwarno.

Pozdrawiam serdecznie całą Waszą Rodzinkę:-)

Wrocław
01 kwiecień 2016 11:24

Ciekawa wycieczka ładnie pokazana.

Podpowiedzi dot. mozliwości zwiedzania z przewodnikiem i niedrogiego jedzonka- bardzo cenne.

Pozdrawiam :-)

Interesujący opis i ciekawa trasa wyprawy.

Zdjęcia - na dodatek podpisane- bardzo wzbogaciłyby Twoją relację.

Spróbuj dodać chociaż kilka. Na pewno Ci się uda.

Pozdrawiam :-)

Jasna Góra prawie wiosennie
01 kwiecień 2016 11:17

Aniu! Odwiedziliście wyjątkowe miejsce bogate w historię i pełne duchowości.

To niewiarygodne, że udało się Wam odwiedzić Jasną Górę w której nie ma tłumów. Mieliście ogromne szczęście na omalże kameralną możliwość skupienia i odbierania tego niesamowitego Miejsca!

Wspaniała duchowa i wiosenna wyprawa pięknie pokazana na zdjęciach.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021