Tomek

Uzależniony od podróży
1369 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Pomniki-ławeczki
17 październik 2016 21:48

Udało mi się zastać przy pracy "twórców" jednej z najnowszych w kraju ławeczek. W przepięknej miejscowości Konstancin - Jeziorna zacni panowie kończący to dzieło skromnie rozsunęli się pozwalając "uwiecznić" w kadrze Stefana Żeromskiego :)   

Pomniki-ławeczki
15 sierpień 2015 23:41

1. ławeczka Mari Konopnickiej w Suwałkach ( choć wydaje mi się,że ktoś ją już tu wstawiał) 

 

Danusiu, to ja nieśmiało wspominam, że w ubiegłym roku zaistniałem w (jak dla mnie) oddalonym krańcu naszego pięknego kraju i "zaliczyłem" suwalską ławeczkę. Jednocześnie z ogromnym smutkiem muszę stwierdzić, iż z przyczyn niezależnych w tym roku nie zdołałem odnaleźć żadnej "nowej" ławeczki :(

Pomniki-ławeczki
07 kwiecień 2015 19:46

Widzę, że wiele ławeczek się tutaj pojawia - pax między Teściowowymi, tymczasem więc dokładam ławeczkę Marii Konopnickiej w Suwałkach :)

Pomniki-ławeczki
28 marzec 2015 23:57

Będąc w Kotlinie Kłodzkiej "namierzyłem" taką ławeczkę (siedzisko) przy fortepianie.

Pomniki-ławeczki
21 listopad 2014 20:44

Bardzo ładne łódzkie ławeczki, a mówiłaś Aniu, że nie masz szczęścia do ławeczek :)

Pomniki-ławeczki
11 sierpień 2014 23:29

Druga pucka ławeczka to parafraza miejskiego herbu – lew i łosoś.

Pomniki-ławeczki
11 sierpień 2014 23:27

Jak wcześniej pisałem, podczas wiosennych wojaży udało mi się „namierzyć” nową ławeczkę puckiego Kapra, później dowiedziałem się, że w tym samym czasie na tym kaszubskim skrawku Polski posadowiono jeszcze dwie ciekawe ławeczki. Nikt z forumowiczów od tego czasu nie przebywał w Pucku, więc z przyjemnością zamieszczam wizerunki kolejnych ławeczek. Mam nadzieję że zachęcę Was do odwiedzenia tego pięknego zakątka naszego kraju! Pierwsza z ławeczek poświęcona jest znanemu piewcy morza Mariuszowi Zaruskiemu. 

Pomniki-ławeczki
27 lipiec 2014 22:33

A tak rozszerzając naszą kolekcję ławeczek dodaję słynnego kuriera z Londynu - Jana Karskiego. Znajduje się ona w Warszawie, na skwerze w pobliżu Muzeum Żydów Polskich.

Pomniki-ławeczki
27 lipiec 2014 21:56

Oj tam, oj tam... Tadeusz: Odward Jarcarz czy Danusiu: Edward Gancarz, czy wreszcie Edward Jancarz... jakby nie patrząc jest to postać godna upamiętnienia w polskim speedweyu. Dzięki Danusiu za wskazanie "ławeczki" (motorka) - podczas urlopu wydłużę planowaną trasę w Sudety i (jako żużlowy kibic) pstryknę fotkę na motocyklu w Gorzowie :)

 

Pomniki-ławeczki
22 kwiecień 2014 17:17

Podczas wielkanocnego spaceru po Pucku przypadkiem natknąłem się na nową ławeczkę, której w ubiegłym roku jeszcze w tym miejscu nie było. Instalacja posadowiona została w pobliżu gotyckiej fary, więc nie sposób jej nie zauważyć. Co prawda nie ma w tym miejscu "prawdziwej" ławeczki, za to w kaperskim klimacie zasiąść możemy na skrzyniach lub baryłkach. Zresztą nazwa nie pozostawia wątpliwości co do intencji artysty. Niestety lany poniedziałek był taki nie tylko z nazwy, jednak pomimo deszczu jakoś udało mi się uwiecznić to miejsce.  

Pomniki-ławeczki
13 kwiecień 2014 21:04

Aniu, dziękuję za informację. Koniecznie muszę raz jeszcze odwiedzić Przemyśl, bo jakoś ten Szwejk mi umknął!

 

Znalazłem wśród swoich turystycznych fotek ławeczkę Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój, więc co prędzej ją wrzucam. 

Pomniki-ławeczki
12 kwiecień 2014 19:12

Może to nie do końca miejsce mogące być zaliczone do grona turystycznych ławeczek, jednak dla turystów zafascynowanych możliwością obcowania z magicznym Krakowem zajęcie miejsca tuż obok naszego papieża stanowić może niezapomnianą pamiątkę.  

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021