bartek

Zapaleniec
785 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Babia Góra 1725m n.p.m.
15 październik 2013 22:24

To było poprzednie wyjście na BG. Z soboty nie zawieszałem zdjęć. Ale fakt, widoczność wtedy była zaje.... :)

15 październik 2013 22:07

OK, cytując Wiki: "Występująca na niektórych mapach nazwa Główniak jest zdaniem W. Midowicza przekręceniem nazwy Gówniak i wyrazem fałszywej skromności[2]." :) Równocześnie we wszystkich opracowaniach i przewodnikach (z którymi sie spotkałem a wiadomo że nie spotkałem sie ze wszystkimi :) ) używana jest nazwa Gówniak.

Tak czy inaczej super wycieczka. Ja sam mam ją jeszcze na świeżo w nogach. Byłem w sobotę 12.10.  :)

15 październik 2013 17:55

jedna tylko uwaga: to nie jest Główniak tylko GÓWNIAK :)

Szpiglasowy - za ciszę, spokój, mało ludzi i za to że jest "daleko"

Zakopane w lipcu
11 lipiec 2011 18:47

Droga Iwonko, mam nadzieje że zdajesz sobie sprawe że nie dojedziesz do Morskiego Oka busem za 7 zł. ani za 7 ani do MOka. Bus dowiezie cie jedynie do Palenicy a potem juz z buta po ukochanym przez wszystkich asfalcie, jakieś 2-2,5 godz. Lub z kopyta ale za ile to nie powie bo nie korzystam. Druga sprawa to zjazd z Gubałówki zjeżdżalnią. Możliwe że za 7 zł ale co najwyżej kilkaset metrów w formie wyciągu. Po za tym ok. Do Siklawicy też trzeba liczyć jakieś 2 godz. Aha, i link cuś mi nie wchodzi :/

11 marca przeszedłem Kościeliską. Było jeszcze tyle śniegu (zwłaszcza pod schroniskiem) że krokusy to spały smacznie jak świstaki w grudniu. Nie chce mi się wierzyć żeby w sąsiedniej Chocholowskiej masowo kwitły krokusy. Może pojedyncze sztuki w wytopionych nasłonecznionych miejscach, nic więcej.

Na razie kolejka jest  rozpisana na 16.04 czyli sobotę ale szczegółów nie ma i może to być równie dobrze piątek albo niedziela. Jakoś się to wszystko pogodzi, nie pierwszy i nie ostatni raz  :D

Wyglada na to, że w połowie kwietnia Chochołowska zostanie najechana przez forumowiczów. Ja też się wybieram ale nie wiem jeszcze kiedy moja Wisełka gra. Piatek? Sobota? Niedziela? Taka karma, wszystko trzeba pogodzić ;)

Słyszałem że tym roku wszystkie krokusy przeniosły sie na Rusinową Polanę. W Chochołowskiej ich nie bedzie.

Dzięki. Najważniejsze że są zaliczone. Rysy naprawdę były ostatnim miejscem w Tatrach do którego mnie ciągnęlo.
Budapeszt na szybko
12 maj 2010 20:39
[cytuj autor='Grzegorz Tokarz']
W Krakowie nie ma starowki. [/cytuj] Starówka a Stare Miasto to zasadnicza różnica :))
Byłem z tym biurem w Pradze i Budapeszcie. Polecam, ale z uwagi na tempo wycieczek dobre buty i niebolące nogi to podstawa.

[i]Ostatnio edytowany: 2010-05-12 20:40[/i]
Krokusy w Dolinie Chochołowskiej
23 kwiecień 2010 23:06
Krokusy maja się dobrze. Kwitną jak oszalałe i do przyszłego łykendu powinny wytrzymać a jak nie będzie bardzo grzało to może i ciut dłużej.
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021