Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!

Darek

Krajtroter
21191 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Prawie Barania Góra
10 grudzień 2010 20:55
[cytuj autor='Darek ']
1. Obdarowujesz swą ukochaną jedną różyczką.
2. Zapraszasz swą wybrankę na romantyczną kolację przy świecach.
3. Oszczędzasz cały miesiąc i kupujesz swej najdroższej piękną kreację wieczorową.
4. Oszczędzasz 3 lata i kupujesz swej najdroższej nowe auto.
5. Oszczędzasz 10 lat i kupujesz swej najdroższej dom jednorodzinny.[/cytuj]
Czas na rozwiązanie :
1. różyczka - 1pkt
2. romantyczna kolacja - 1pkt
3. piękna kreacja - 1 pkt
4. nowe auto - 1 pkt
5. dom jednorodzinny - 1 pkt
Zaskoczeni ;)
Prawie Barania Góra
10 grudzień 2010 19:52
Coś w tym jest, ale ja dalej będę drążył ten nieszczęsny przelicznik :)
Dla ułatwienia podam wam pięć przykładów, a wy postarajcie się ocenić wartość domniemanego czynu w skali od 1 do 100 tak jak by to zrobiły wasze drugie połowy.
1. Obdarowujesz swą ukochaną jedną różyczkę.
2. Zapraszasz swą wybrankę na romantyczną kolację przy świecach.
3. Oszczędzasz cały miesiąc i kupujesz swej najdroższej piękną kreację wieczorową.
4. Oszczędzasz 3 lata i kupujesz swej najdroższej nowe auto.
5. Oszczędzasz 10 lat i kupujesz swej najdroższej dom jednorodzinny.
Prawie Barania Góra
10 grudzień 2010 17:15
Ciekaw jestem jak te wasze przeliczniki wyglądają :)
Czekam na relację z niecierpliwością, dzięki Tobie może nie pobłądzę w Beskidzie Żywieckim i będę się tam czul bardziej swojsko ;)
Ja również od dawna marzyłem o wycieczce kilkudniowej, gdzie wędrowałabym z plecakiem od schroniska do schroniska tak jak Ty. Twoja wyprawa Tereso jest kapitalna i godna naśladowania.
Na pewno posłuży mi ona za inspirację, przed planowaniem wyjazdów w przyszłym roku. Szkoda że Beskid Żywiecki jest tak daleko od Legnicy :(
Ale jak to mówią nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo twoja relacja w dość dużym stopniu skróciła tą wielką przepaść, która do niedawna dzieliła Legnicę i Beskid Żywiecki ;)
Prawie Barania Góra
10 grudzień 2010 00:13
Faktycznie więcej optymizmu, przypomniało mi się coś...
To jest tak jak z kobietami - kochamy je, niby je znamy, wiemy czego i ile potrzebują, ale postępujemy całkiem odwrotnie do posiadanej wiedzy. Sposób punktacji naszych czynów przez kobiety jest taki prosty i dla nas mężczyzn tak niedorzeczny....
Ciekaw jestem czy kiedyś zastanawialiście się ile punktów w skali od 0 do 100 zdobyliście u swych partnerek za wykonanie poszczególnych czynności czy też za obdarowanie ich jakimś prezentem ?
Dariusz
09 grudzień 2010 23:47
Wymieniona przez ciebie Galindia, kraina historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany, w centrum Puszczy Piskiej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego bardzo przypadła mi i moim dzieciom do gustu. Na pewno ją odwiedzimy.
Ja brałem udział w zlocie Słowian i Wikingów w Wolinie, też ciekawa impreza odbywa się cyklicznie co roku. Możesz sobie podejrzeć jak było na stronce
- http://www.wikingowie.bplaced.net/2010/01/galeria01.htm
Prawie Barania Góra
09 grudzień 2010 23:12
Czyli w dużym skrócie wracamy do zdania wcześniej przytoczonego przeze mnie - "Jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma" ;)
Połonina Caryńska
09 grudzień 2010 23:07
Krzysiek tak samo pomyślałem, bo odległość mamy praktycznie tą samą :)
Wybieram się już w Bieszczady od kilku lat i ciągle staje mi coś na drodze. Może przyszły rok będzie łaskawszy ;)
spacerem po Częstochowie
09 grudzień 2010 23:02
Przed kolejnym wyjazdem w Jurę Krakowsko-Częstochowską spróbuję Cię troszeczkę podpytać może zdradzisz mi więcej takich ciekawych miejsc. Może uda się z tego złożyć niezłą trasę.
spacerem po Częstochowie
09 grudzień 2010 20:05
Będąc jeszcze przy temacie powiem Ci, że kiedy się w twym mieście gubię to zawsze szukam jednego z dwóch azymutów - pierwszy to wieża Jasnej Góry, a drugi to komin ciepłowni.
W sumie od Jasnej Góry do kościoła św. Józefa i Rynku jest wiele zabytków i ciekawej architektury, jednak poruszając się Aleją Jana Pawła II od klasztoru w stronę Rynku to cały czas kują w oczy te niepasujące kominy Częstochowskiej elektrociepłowni. Ten obiekt choć na pewno potrzebny strasznie oszpeca miasto, system komunistyczny zostawił wam paskudne kukułcze jajo ;)
spacerem po Częstochowie
09 grudzień 2010 19:14
Zgadzam się Magdo z twoją wypowiedzią w zupełności, ja do Częstochowy trafiam kilka razy w roku na krótkie nieraz dwudniowe wypady. Nie zawsze mam czas aby przejść się po mieście i uchwycić coś ciekawego. Raczej opieram się na standardach i tam właśnie się poruszam, chociaż zdarza mi się czasami kiedy pogoda dopisze, że zwiększam zasięg swoich wypadów o kolejne ulice idąc bez żadnego planu tam gdzie mnie oczy poniosą i wtedy odkrywam kolejne nierozpoznane dotąd tereny. Czasami jest to droga donikąd, a czasami natrafię na coś fascynującego. Ty masz inne spojrzenie, gdyż wiesz czego możesz się spodziewać i gdzie i kiedy możesz się zasadzić, żeby uzyskać swój cel. Poza tym dysponując większym czasem i dobrym refleksem, możesz więc jak myśliwy zaczaić się w jakimś miejscu i ustrzelić jakąś ciekawą chwilę z życia twego miasta czy też regionu, a potem ukazać to trofeum np. na portalu Polskich Szlaków, ku uciesze odwiedzających go Krajtroterów.
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021