Inscenizacje historyczne w Polsce

Najnowsze posty widoczne są u góry
RozaWiatrow_pl
29 październik 2014 14:15

Moja propozycja to Wyspa Wolin i coroczne odbywajace się tam inscenizacje walk Wikingów,z roku na rok jest to coraz lepsze i głośniejsze,więc uważam że warto zobaczyć to na włsne oczy.

krajtroterka
25 październik 2014 12:46

Z tego co wiem na Jarmarku Jagiellońskim zawsze są organizowane pojedynki rycerskie.

WyznaczTrase
14 październik 2014 13:23

O ile dobrze pamiętam w lipcu inscenizacje historyczne organizowane są w Gierłoży przy Wilczym Szańcu. Można wtedy zobaczyć umundurowanych żołnierzy i stare niemieckie samochody z czasów wojny

Danuta
07 październik 2014 19:20

Na Górnym Śląsku w niewielkiej miejscowości Wyry- organizowane jest corocznie widowisko historyczne pod nazwą "Bitwa Wyrska". Rekonstrukcja  tym roku odbywała się  pod koniec maja. Sprzęt z epoki, mundury i efekty przyciągają zawsze tłumy widzów.

Danuta
07 październik 2014 19:14

Polecam odwiedzenie miejscowości Wolin w zachodniopomorskim.  Tam na początku sierpnia organizowany jest Festiwal Słowian i Wikingów . Można oglądać inscenizację wydarzeń historycznych, a także rekonstrukcję wielkich bitew.

JÓZEF
03 październik 2014 21:13

Moje propozycje to: Dni Twierdzy Nysa, więcej na  www.twierdzanysa.pl   Gród Rycerski Byczyna, więcej na www.grod.byczyna.pl    Do tego dodać trzeba inscenizację bitwy o twierdzę Koźle,    www.twierdzakozle                                                                                                                         Pozdrawiam!  🙂          

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021