Gdzie w góry

Najnowsze posty widoczne są u góry
RozaWiatrow_pl
29 październik 2014 14:18

A ja polecam bardziej Sudety bo wydaje mi się,że każdy patrzy tylko na Tatry,a przecież w Karkonoszach i poweidzmy karpaczu także jest pięnie,nie sądzicie?

Esterka Szmidt
21 październik 2014 16:02

Sromowce Niżne i Sromowce Wyżne! Pięknie tam jest

HotelWilga
15 październik 2014 14:07

Sudety to idealne miejsce dla tych którzy chcą odpocząć nie wchodząc w te wyższe partie gór,co innego w Tatrach,to już większa przygoda i adrenalina jeżeli oczywiście lubimy taki rodzaj wypoczynku🙂

Madzielka
23 wrzesień 2014 12:48

Ja bardzo lubuę Sudety i mogę tam wracać w każdy weekend. Przez ostatnie miesiące odwiedziałam Świeradów Zdrój. Przetestowałam kolej gondolową i skorzystałam z uroków i pięknych krajobrazów. Zatrzymuje się zawsze w pensjonacie Malwa bo mam najbliższej stamtą w różne warte odwiedzenia punkty i w same góry. Miejsce dla osób aktywnych 🙂

PensjonatLotos
06 maj 2014 11:42

Każde góry mają w sobie coś magicznego,mi akurat w szczeglności do gustu przypadły Sudety,mam do nich ogromny sentyment i być może to właśnie dlatego. Na drugim miejscu juz wyzsze Tatry,ale równie piękne,dopiero ostatnie na podium są Bieszczady.

Monika
29 kwiecień 2014 22:45

Ja uwielbiam góry i chyba się wreszcie w tym roku wybierzemy do ukochanego Zakopanego

Hotel-Lidia_pl
16 kwiecień 2014 17:22

W zasadzie każde góry są piękne i mają swój urok,tego nie można im odmówić zarówno jeżeli chodzi o Beskid Sląski jak i TAtry czy Sudety,są przepiękne. Moja ulubiona pora roku na wyjazd w góry to wczesna jesien,kiedy nie ma upałów ani burz,oraz można podziwiac złote drzewa.. Coś wspaniałego🙂

Katarzyna88
10 marzec 2014 11:53

Beskid Żywiecki to jest to😁 przez cały dzień wedrowania spotkałam na trasie jedynie dwie osoby🙂 jak ktoś chce trochę pobyc sam i pomysleć nad życiem, to to jest właśnie miejsce dla niego🙂

Rysiek Kowalski
06 marzec 2014 09:36

Witam 🙂 ja polecam Wszystkim pojechanie w bieszczady, prawie każda pora roku jest dobra aby tam pojechać, ja akurat miałem to szczęście, że byłem tam w ostatnie wakacje, swój pobyt spędziłem w ośrodku wypoczynkowym solny

Gdyby ktoś nie był zdecydowany w jakie miejsce pojechać aby spedzić miło czas i odpocząć to polecam właśnie tą część naszego kraju 🙂

Ostatnio edytowany: 2014-03-10 12:44

Ela
04 marzec 2014 15:03

Szklaraska Poręba to moje ulubine miasto na górskie wypady.Ale ostatnio odkrywam atrakcje Kowar. 

STOPWroclaw_pl
04 marzec 2014 12:54

Jeżeli mowa o górach,to faktycznie warto zwrócić uwagę na Sudety i Karpacz czy Szklarską Porębę,gdzie wypoczniemy i przyu opkazji spędzimy ten czas bardzo aktywnie. Co o tym sądzicie? Podzielcie się swoim doświadczeniem w tej kwestii.

Anna Piernikarczyk
24 luty 2014 20:05

A u nas wiosna 🙂 dziś wiało co prawda, ale w słoneczne dni czuć wiosnę pełną gębą 🙂 Już po zimie, mam nadzieję, bo teraz to już na nią nie czekam, raczej na Panią w kwiecistej sukni zielonej 🙂

DoRi
24 luty 2014 18:11

W Żywieckim w sobotę: szlak niebieski i czerwony na Romankę oblodzony, Rysianka, Krawców Wierch, Lipowska, Redykalna pod śniegiem-sypało trochę i mroziło-szlaki ogólnie śliskie. Abrahamów, Słowianka, szlaki do Złatnej i Rajczy błotniste i śliskie. Obecnie pewnie jeszcze troszkę posypało i trzyma mróz w górach ok. -10 w nocy. W WG dzisiaj rano było -7 🙂

goralek
24 luty 2014 16:17

Cod o spokojnych miejsc w górach to moge polecić jeszcze Żegiestów (w gminie Muszyna). Miejscowość ta była kiedyś popularniejsza do Krynicy. Teraz od nowa trwają prace przy rewitalizacji tego miejsca.

Polecam szczególnei tym którzy lubią wycieczki piesze.

Co do noclegi tam to polecam Pensjonat Irena (Żegiestów-Zdrój, Łopata Polska 26, 33-370 Muszyna)

DoRi
20 luty 2014 18:33

Pozwól, że dam Ci znać jak wrócę w niedzielę z wędrówki po Żywieckim 🙂

gdzie  w górach ( Polska ) obecnie (luty 2014 )  lezy naturalny snieg ?

Karol 

Sandy
20 luty 2014 14:29

W Szklarskiej Porębie można dobrze odpocząć. Góry są piękne, można pochodzić, powspinać się. Pokoje Szklarska Porębamożna zarezerwoać w Pokojach Gościnnych Ewa. Tanio około 40-70 zł w zależności od sezonu. Z pokoi jest piękny widok na góry. 

Ostatnio edytowany: 2014-02-20 14:30

Ostatnio edytowany: 2014-02-20 19:33

mdeika18 madejka22@o2.pl
14 luty 2014 15:12

W Ustroniu i okolicach (Wisła, Szczyrk) polecam wyciągi - na Czantorię, Skrzyczne, Stożek i Cieńków 🙂

Zapraszam do Chatki Pod Laskiem w Soblówce

Położona w granicach Żywieckiego Parku Krajobrazowego opodal lasu chatka jest idealnym miejsce dla osób ceniących komfort oraz spokój. Dla tych, którzy wolą jednak czynny wypoczynek Soblówka bo właśnie tak nazywa się ta zagubiona wśród lasów i gór malownicza wioska usytuowana u stóp Rycerzowej Wielkiej (1226).

Bogactwo tutejszych lasów przyciąga wielu miłośników fauny i flory. Natomiast urokliwe zakątki zachęcają do pieszych, rowerowych lub konnych wycieczek w plener.
Również pasjonaci zimowych sportów niewątpliwie znajdą tu coś dla siebie.

Ostatnio edytowany: 2014-02-05 21:57

STOPWroclaw_pl
28 styczeń 2014 11:40

A moze Sudety,Karpacz i Kotlina Kłodzka,co o tym sądzisz? Wg mnie to dobra opcja,gdzie też masz wiele atrakcji,bez takich tłoków jak w Tatrach,a przy okazji mozna zwiedzić takze piękny Wrocław.

DoRi
27 styczeń 2014 20:33

Gorce, Beskid żywiecki i Śląski, Góry Stołowe... każde miejsce w górach jest idealne o tej porze 🙂 Teraz przymroziło więc niedźwiadki napewno poszły znowu spać...ale jak przyjdzie ocieplenie to uważaj :P

kaszuba
26 styczeń 2014 17:59

Polecam Krawców Wierch w Beskidzie Żywieckim, a poza tym jeśli szukasz ciszy i spokoju to jak najbardziej polecam nasze piękne Gorce

Katarzyna88
15 styczeń 2014 14:04

Jak będziesz w okolicy Ustronia to polecam Górski Park Równica🙂

modliszka1990
14 styczeń 2014 11:22

o tej porze roku czyli zimowej polecam góry stołowe i błędne skały zapewniam ze nie będzie tam dużo turystów 🙂 spokój i cisza przez cały okres zwiedzania 

Hotel-Wilga_pl
12 grudzień 2013 10:18

Ustroń nie jest moim zdaniem na tyle interesujacą miejscowością aby zabawić tam na dłużej. Polecam raczej Karpacz czy Zakopane,w których atrakcji nie brakuje,zresztą świadczy o tym wiele opinii na różnych forach. Wszystko jest tutaj kwestią gustu.

mokunka
05 grudzień 2013 17:00

[cytuj autor=' Anna Nowak']Co ciekawego w Ustroniu można zobaczyć? Wiele osób chwali to miejsce. Jest ktoś kto był i z pierwszej ręki opowie? [/cytuj]

Wejdz prosze w zakladke Atrakcje i poszukaj Wisla i Ustron- jest tego naprawde sporo🙂)) Wszystko tam jest opisane, wiele miejsc.

Anna Nowak
05 grudzień 2013 11:12

Co ciekawego w Ustroniu można zobaczyć? Wiele osób chwali to miejsce. Jest ktoś kto był i z pierwszej ręki opowie?

Never
03 grudzień 2013 18:24

Również Wisła, Ustroń, ale i coś bardziej wymagającego, jak Tatry. 🙂

podroznik81
29 listopad 2013 14:44

Ja osobiście co roku jeżdżę z rodziną do miejscowości Wisła - piękne i klimatyczne miejsce - gorąco wszystkim polecam.

sunshiness
23 listopad 2013 00:29

Ja na jesienne wyjazdy polecam Karkonosze. Po pierwsze o tej porze roku jest spokojniej, ponieważ jest juz mniej turystów  [😁]  a po drugie góry przybierają piękne barwy- widokowo rewelacjau- wielbiam  [😁]  Góry są cudne i od kilku lat, przynajmniej dwa razy w roku staramy się tam wybierać. 

Ostatnio edytowany: 2013-11-23 07:58

aldonak Korzejska
18 listopad 2013 14:45

Też bym bardzo chciała zobaczyć to miejsce. Może latem uda się zebrać ekipę i pojechać

hermion88 Orkanowicz
17 listopad 2013 00:34

Właśnie sobie wygooglowałam ten Stary Książ, kurcze cudny! dzięki za podpowiedź, muszę się tam koniecznie wybrać

Jacek Frankowski
15 listopad 2013 11:15

W najbliższej okolicy muszę posprawdzać, ale wokół Wałbrzycha są ruiny zamku Nowy Dwór (dawniej Ogorzelec), ruiny zamku Cisy, ruiny zamku Stary Książ.

Oraz troszkę dalej ruiny zamku Radosno nad Sokołowskiem, ruiny zamku Rogowiec z pięknym widokiem na Karkonosze i oczywiście przepiękne ruiny zamku Bolczów w Rudawach Janowickich.

Myślę, że jest ich więcej, ale muszę to posprawdzać, oczywiście dam jeszcze znać.

Anci nowak
15 listopad 2013 10:43

Dziękuję za odpowiedź. Szczególnie za przypomnienie o Osówce. Kiedyś czytałam o tych podziemiach, ale potem wyleciało mi z głowy. No to pomysł na majówkę już mam 🙂 Co do zamków to zależy mi na nieodrestaurowanych ruinach, wiek nie ma znaczenia. Szukam fajnych plenerów do robienia zdjęć. Znajdą się jakieś w okolicy Osówki?

Jacek Frankowski
14 listopad 2013 22:37

Zabytków, zamków, starych warowni jest naprawdę bardzo dużo. Problem może być z tym żeby nie były oblegane przez turystów.

Napisz czy masz już sprecyzowany jakiś region, czy interesują Ciebie ruiny zamków położone w górach czy coś bardziej odrestaurowanego i bardziej dostępnego. Na pewno coś doradzę w miarę moich skromnych możliwości. Z jakiego okresu zabytki mają pochodzić?

Na początek mogę jedynie polecić klasykę, czyli: Wrocław, Zamek Książ w Wałbrzychu, Twierdzę Kłodzką, Kompleks Osówka, Twierdza Srebrna Góra,... oczywiście nie powiedziałbym żeby były one odludne.

Wymieniać można długo 

Anci nowak
14 listopad 2013 14:26

Zabytki, jakieś stare warownie. Najlepiej żeby nie było oblegane przez turystów.

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021