Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!

Kijki trekingowe - co polecacie

Najnowsze posty widoczne są u góry
Miszmasz
27 grudzień 2020 13:32

[cytuj autor='oleek'] Też zakupiłem i uważam, że nie ma sensu przepłacać. Zniszczą się, to można sięgnąć po kolejne, a to pewnie stanie się dopiero po kilku sezonach intensywnego spacerowania. Znajomi mi kiedyś polecili, nie zawiodłem się. [/cytuj]

Ja długo się zastanawiałam i szukałam odpowiednich bo w końcu kijki muszą być właściwie dopasowane. 

Edytowano: 2020-12-27 20:43:06

oleek
08 grudzień 2020 13:59

[cytuj autor='Syl_ia'] ja kupiłam kijki z decathlonu ogólnie byłam w nich na razie raz. Jak wchodziłam na Rysy od str. Słowackiej.  Myślę że ogólnie mają fajny chwyt. Extra jest to że można idealnie dopasować wysokość do naszego wzrostu, myśle że dla osoby początkującej będzie idealny.Edytowano: 2020-11-21 19:20:52 [/cytuj]

Też zakupiłem i uważam, że nie ma sensu przepłacać. Zniszczą się, to można sięgnąć po kolejne, a to pewnie stanie się dopiero po kilku sezonach intensywnego spacerowania. Znajomi mi kiedyś polecili, nie zawiodłem się.

Syl_ia
21 listopad 2020 14:13

ja kupiłam kijki z decathlonu ogólnie byłam w nich na razie raz. Jak wchodziłam na Rysy od str. Słowackiej.  Myślę że ogólnie mają fajny chwyt. Extra jest to że można idealnie dopasować wysokość do naszego wzrostu, myśle że dla osoby początkującej będzie idealny.

Edytowano: 2020-11-21 19:20:52

Romanito
12 sierpień 2020 19:05

To już niekoniecznie mówiąc o sklepach to wydałem i kupiłem kijki Black Diamond Trail Back i świetnie mi się sprawdzają. Polecam serdecznie. 😁

Miszmasz
26 maj 2020 11:14

U mnie na sezon 2020 (oby się rozpoczął już na dobre) wjechały kijki trekkingowe z Elbrusa

Edytowano: 2020-11-21 19:21:15

Usunięto:
21 listopad 2020 19:22
kamswo
03 kwiecień 2020 12:45
Post został usunięty gdyż nie spełniał warunków naszej Netykiety
PiotrekZi
28 wrzesień 2019 17:29

Cześć, 

Ja jestem wyznawcą kijów Black Diamond. Jak dla mnie świtna relcja jakości do ceny. Niezniszczalne, a jak Ci się uda coś jednak w nich rozwalić to wszytskie częsci można dokupić.

Edytowano: 2020-11-21 19:22:44

Trip_pl
12 styczeń 2019 20:00

Kijki powinny być dopasowane do wzrostu, rodzaju aktywności oraz przede wszystkim gór czy powierzchni po jakiej będziemy chodzić i w konsekwencji ich używac.

Fasola na Szlaku
29 listopad 2018 20:01

Takie , nie takie , drogie be , tanie be ... kijek kijkowi nie równy . Ja miałem kijki 1 parę przeszło 9lat i były bardzo ekspoatowane w górach ... a kupiłem je za 14,99 z wysyłką (za parę 😁)  Dopiero nie dawno je szlag trafił , bo końcówka na dole pękła . Owszem da się ją wymienić . Lecz ten element kosztuję więcej niż za oba kijki dałem 🙂 Więc sensu nie widzę 🙂 

Wielu z kijków się śmieje iż to dla "dziadów" dobre . Jeszcze wiekowy nie jestem aż tak ,a mimo to w plecaku idąc w góry zawsze mi towarzyszą np.przy stromych zejściach/wejściach znacznie ułatwiają i do tego przyśpieszenia dodają 🙂  ... albo w zimie idąc po sporych opadach śniegu chronią przed ew.wpadnieciem do głębokiego śniegu po pas 🙂 ... i wiele innych plusów 🙂 Do tego znacznie zmiejszają obciążenie chociażby kręgosłupa ...

Edytowano: 2018-11-29 20:08:41

Włodek109 Włodkowski
29 listopad 2018 13:59

Na poczatek wystarczą tanie, jak się połknie bakcyla to wtedy profesjonalne kupujmy 🙂

Tamara_0
03 marzec 2016 15:05

Ja zawsze kupuje kije trekingowe w tym sklepie internetowym www.e-horyzont.pl/sprzet-turystyczny-gorski/sprzet-turystyczny/kije-trekkingowe-nordic-walking.html posiadają oni bardzo szeroki asortyment, a sprzęt który proponują jest bardzo dobrej jakości. Ja kupuję w tym sklepie również odzież i buty, zawsze jestem z zakupów zadowolona.

Ostatnio edytowany: 2016-03-03 15:06

Ostatnio edytowany: 2016-03-03 16:38

Oleksy90
30 czerwiec 2014 00:11

Nie kupuj takich kijków, bo to szkoda kasy - lepiej niewiele dołożyć, a mieć coś czego później nie będziesz musiał wymieniać jak wyjdziesz w góry, a różnica jest wysoka. 

Rzuć okiem na to: http://orlabaszta.pl/kije-turystyczne/165-kije-trekkingowe-fizan-compact.html

To są świetne kijki, a masz tutaj aktualnie na nie promocję 😉

Jacek Frankowski
27 czerwiec 2014 14:48

Podstawowe różnice to np. rączka kijków.

Kijki do Nordic Walking mają specjalnie wyprofilowaną rękojeść oraz rękawiczkę/opaską umożliwiającą przyczepienia i do ręki, co umożliwia zastosowanie techniki Nordic Walking, w której nie trzyma się kijka.

Natomiast kijki trekkingowe mają rękojeść prostą, przystosowaną do trzymania kijka w pozycji pionowej, a przed zgubieniem chroni taśma taka jak w kijkach narciarskich. Kijki trekkingowe powinny mieć też większą wytrzymałość, bardzo często opieramy się na nich całym ciężarem nierzadko powiększonym o wagę plecaka.

Marcin_Henioo
27 czerwiec 2014 14:21

Rozumiem, jednak poradź proszę, jak rozpoznać, czy kijki są do nordic, czy do trekkingu?

Jak wpisuję na Allegro "kijki trekking", to pojawiają się kijki i do nordic i do trekkingu równocześnie w opisie (swoją drogą- czy isnieją kijki uniwersalne- do obu tych "czynności"?).

PS. Z tą ceną tez oczywiście myślałem, jak radzisz, najpierw chcę kupić jakieś niezbyt drogie, tym bardziej, że kupuję dla 3 osób.

Jacek Frankowski
27 czerwiec 2014 14:17

Jak nigdy nie chodziłeś z kijkami to najprawdopodobniej pierwsze zajedziesz dość szybko. Wiec radziłbym kupić coś tańszego i później wymienić na jakieś lepsze. Przy dłuższych wędrówkach znaczenie ma waga niestety, czym ona jest mniejsza tym więcej musimy wydać.

Kijki z systemem Anti-shock niestety dość często się psują, ale to nie jest oczywiście regułą. Ja swoje pierwsza kijki użytkowałem prawie dwa lata i system wytrzymał. Radziłbym też zobaczyć za kijkami, które mają wydłużone chwyty, co jest bardzo pomocne przy ostrych podejściach i oczywiście należy przede wszystkim zwrócić uwagę czy nie są to kijki do Nordic Walking. 

Marcin_Henioo
27 czerwiec 2014 13:55

Chciałbym zakupić kijki trekkingowe do chodzenia po górkach. Nie będą to wysokie góry, ale może w przyszłości...? Na Allegro widzę tylko kijki z systemem Anti-shock, a czytam tutaj, że nie warto kupować z tym ustrojstwem.

Czy są jakieś kijki w cenie powiedzmy do 50 pln za parę bez tego systemu?

Jacek Frankowski
27 listopad 2012 14:19

Witam,
Co prawda z kijkami chodzę też stosunkowo od niedawna (około 1 roku), ale parę swoich uwag mogę Ci przekazać. Jeżeli chodzi o system blokowania to wybierałbym właśnie "klamerkę" jest pewniejsza i bardziej trwała. Chwyty powinny być przedłużane, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i muszą być wykonane z "gąbki" lub korka. Na cenę w dużej mierze ma wpływ, z czego są wykonane kijki, droższe są wykonane z Tytanu lub włókien węglowych zamiast aluminium i co za tym idzie są lżejsze i wytrzymalsze.

Jednak jestem zdania, że jak na pierwsze kijki to lepiej wybrać coś tańszego i samemu się przekonać.

pawcio98 kloszak
11 październik 2012 12:04

Najlepiej nie kupować tych najtańszych z allegro 🙂 Mnie antishock również dość mocno denerwuję ;/

MMK
08 październik 2012 09:31

ja mam skręcane i jest wszystko ok, natomiast zauważyłem, że sporo osób narzeka, że im się samoistnie blokada luzuje, kijek się skraca i trzeba poprawiać...

Klamrowego rozwiązania nie znam w praktyce, aczkolwiek wydaje się, że to mogłoby rozwiązywać wyżej wymieniony problem 🙂

Ostatnio edytowany: 2012-10-08 09:31

Łukasz Mazurek
07 październik 2012 14:25

No i dziekuję Ci bardzo za odpowiedź bo zdecydowanie mi pomogłeś. Co do Alp i Dolomitów to czasem się zdażało więc nie będe kupował po prostu dwóch kompletów tylko jedne troszkę lepsze 🙂

To jeszcze zadam takie moim zdaniem dość istotne pytanie odnoścnie systemy blokowania elementów teleskopu skręcane czy klamerki?

MMK
07 październik 2012 11:50

nie podam Ci konkretnego modelu, bo zbyt mało stestowałem żeby się czuć kompetentny w tej kwestii ale powiem jedno - nie kupuj kijków trekkingowych z czymś takim jak ANTISHOCK. 

w wysokich górach zdecydowanie bardziej przyda Ci się stabilny kij, na którym możesz się podeprzeć czy lekko wspiąć. W sporej części modeli z antishockiem można go wyłączyć, ale u mnie np. (mam Axer Piehoory) często się sam odblokowuje i strasznie mnie drażni ciągłe ponowne blokowanie. Tak naprawdę chyba nigdy nie odczułem potrzeby antishocku i w przeważającej większości górscy wędrowcy go nie używają i nie czują takiej potrzeby. 

W wyborze kijów bardzo przydaje się takie jakby przedłużenie uchwytu, tak że można chwycić niżej co okazuje się bardzo pomocne przy stromych podejściach. (a to akurat moje Piehoory mają) 🙂

aaa i jeśli nei biegasz po Alpach, Dolomitach, Himalajach to moim zdaniem nie ma sensu wydawać 200 zł na kije.

pozdrawiam

MK

Łukasz Mazurek
05 październik 2012 08:44

Poszukuję kijków trekingowych na wyprawy wysokogórskie. Ktoś ma jakieś doświadczenie? Może ktoś coś poleci? Konkretny model , producent, krótki opis dla czego polecacie.

Ps.

Pytam o kijki trekingowe, a nie do "Emeryt Walking".

Pozdrawiam

Zostaw swój komentarz

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021