Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!

Szlak Orlich Gniazd

Najnowsze posty widoczne są u góry
kris1727
14 sierpień 2014 10:16

Witam miłośników podróżowania 😉

Zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety o atrakcyjności Szlaku Orlich Gniazd. Ankieta pomoże mi w napisaniu pracy magisterskiej, z każdym wypełnieniem jestem coraz bliżej końca 🙂 link do ankiety : http://www.ebadania.pl/89ca4a157a626f93

Z góry dzięki wszystkim, którzy poświęcą 5 min swojego czasu na pomoc studenciakowi 😉

fefsdf
05 listopad 2009 07:17
Przepraszam ale nie mam zbyt czasu żeby szukać tej stronki. U mnie w wycieczkach są opisane dojazdy: http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,1251,szlak-orlich-gniazd.html

A do Ostrężnika:
Aby dojechać do ruiny należy z Żarek kierować się na Św. Annę drogą nr 793. Po przejechaniu około 7 km mijamy (nie skręcamy w nią!) drogę (z lewej strony) na Suliszowice, kierując się dalej drogą 793. Po przejechaniu około 1 km z prawej strony jest bar o nazwie Ostrężnik, oraz znak na zamek. Pod barem zostawiamy samochód. Znajdują się tam liczne tablice informujące nas o jaskini Ostrężnik oraz ruinach zamku.
egzor
03 listopad 2009 21:32
A na jakiej stronie znalazłaś to "wytłumaczenie dojazdu" ? Jeżeli mógłbym zapytać ?
Anonim
03 listopad 2009 19:08
O z Morskiem to ja też miałam olbrzymi problem, bo do głowy by mi nie przyszło, że jest on na terenie ośrodka wypoczynkowego.
fefsdf
03 listopad 2009 10:11
Egzor przyznam Ci szczerze, że z Ostrężnikiem nie miałam problemu. Idealne wytłumaczenie jak tam dojechać znalazłam w Internecie. Natomiast pojawił się problem z odnalezieniem zamku w Morsku.
egzor
03 listopad 2009 09:23
[cytuj autor='Lena '](...)Jedynie co do rad to czasem trudno znaleźć zamki. Ale ja zwiedzałam tylko zamki. (...)[/cytuj]
Ale tylko tych których fizycznie już nie ma a są zaznaczone na mapach np. Łutowiec, lub po których niewiele zostało: Suliszowice, Ostrężnik, Ryczów.

[i]Ostatnio edytowany: 2009-11-03 09:23[/i]
Anonim
11 wrzesień 2009 18:38
ja również przejechałam Szlakiem Orlich Gniazd w jeden dzień. I to z 4 letnim wówczas synkiem.
Wyjechaliśmy z Krakowa. Oto miejsca gdzie byliśmy: Okiennik Wielki - Morsko (ruiny zamku) - Góra Zborów - Mirów (ruiny zamku) - Bobolice (ruiny zamku) - Ostrężnik (ruiny zamku) - Złoty Potok (pałac) - Olsztyn (ruiny zamku) - Częstochowa (Jasna Góra)
Poniżej podaję link do tej wycieczki:
http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/plan,1782,szlakiem-orlich-gniazd.html
fefsdf
11 wrzesień 2009 10:29
Ja zwiedzałam w jeden dzień Szlak Orlich Gniazd. Jechałam z Częstochowy. Jedynie co do rad to czasem trudno znaleźć zamki. Ale ja zwiedzałam tylko zamki. Relacja i opisy jak trafić do zamków jest tu http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,1251,szlak-orlich-gniazd.html
Andrzej
11 wrzesień 2009 08:39
Witam wszystkich serdecznie !! Na początku października wybieram się ze znajomymi na 2-dniową wyprawę Szlakiem Orlich Gniazd. Plan wycieczki przedstawia się nastepująco: 1 dzień: Mirów (zamek)-Bobolice (zamek)-Zdów-Skały Korczyckie-Rezerwat Góra Zborów- Zborów, 2 dzień: Okiennik Duży- Żerkowice-Karlin-Lisia Góra-Ogrodzieniec (zamek)-Góra A. Janowskiego. Czy ktoś z krajtroterów wędrował kiedykolwiek podobną trasą?? Proszę o jakiekolwiek rady i sugestie.

Zostaw swój komentarz

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021