czy ktoś jeszcze zbiera GOT

Najnowsze posty widoczne są u góry
Łukasz
16 grudzień 2009 19:36
W piątek jadę po odbiór, bo pan wczoraj nie zostawił książeczek 😁 Ale są sprawdzone, więc pewnie nie było problemów 🙂 Mam nadzieję.
Tak jest, na niektórych szlakach ludzie są bardzo mili, a na niektórych jakby w ogóle człowieka nie widzieli...
Janusz K
16 grudzień 2009 18:44
wydaje mi się ,że tak to powinno wyglądać , cała ta zabawa w "zbieranie" punktów ma popularyzować turystyke górską , do miłych ludzi chętnie się wraca. Czasem bym chciał aby było tak jak na niektórych mniej dostępnych szlakach , gdzie ludzie są tylko życzliwi.
Łukasz
15 grudzień 2009 22:14
Ja byłem dzisiaj zweryfikować książeczkę. Nikt do mnie nie dzwonił, kazali jutro przyjść. Zobaczę, jak będzie. Poza tym, bardzo miły pan 😁
Janusz K
14 grudzień 2009 17:23
I stało sie . Zaliczone 263 punkty, przyznana odznka GOT Popularna i Mała Brązowa. W zasadzie tak jak przewidywaliście , poza tym małym problemikiem na początku , wszystko odbyło się bez bólu.
A więc do przyszłego roku , po Małą Srebrną
Pozdrawiam
Janusz K
08 grudzień 2009 17:07
a ja już znalazłem par 12 Regulaminu GOT o tym mówi i jest tak jak myślałem. Gdybym wcześniej miał zdobyte jakieś odznaki to powinien przedłożyć dokuemnty ....a tak no ćoż poczekam , w końcu to tylko przy okazji.
A swoą drogą pamietam jak ponad 30 l,at temu zrobiono to własciwie za mnie , pierwszy raz nie każdy wie jak o się robi. No cóż ...kiedyś może będzie lepiej .
Grzegorz Binkiewicz
07 grudzień 2009 17:52
Jak pamietam jak weryfikowano nas w Zakopanym to na miejscu pani kazała nam podliczyc punkty potem zaczeła weryfikowac ksiazeczke.
Po weryfikacji wstawiła pieczatki z nr popularnej u małej brazowej, wpisala nr do książek opieczetowala ze wydala odznaki, kazda strona tez ma stempel z podpisem ze jest po weryfiukacji, dala pieczec z wpisanymi pkt na poczet malej srebnej .... i bylo ok bez problemowo wszystko.
Janusz K
07 grudzień 2009 15:17
byłem dziś w Oddziale PTTK , moja książeczka już czekała. Przejrzałem wpisy , na każdej stronie widniała pieczęć osoby , która weryfikowała punkty. Zajrzałem na strone gdzie winny znajdować się wpisy dotyczące zdobytych stopni odznaki GOT, jest "czysta". Zapytałem sie osoby która byłą w oddziale dleczego tak jest. Otzrymałem odpowiedż , że nie wiadomo na jaki "stopień " zbierałem punkty a ponadto powinienem punkty podliczyć. Oświadczyłem ,że nie wiedziałem czy wszystko zrobiłem prawidłowo a ponadto wystarczyło zadzwonić na wpisany przeze mnie numer telefonu, tym bardziej ,że osoba , która przyjmowała ksiązeczke nic mi na ten temat n ie mówiła. Myślę ,że gdybym ubiegał się o wyższe stopnie GOT to wpisałbym to w tą książeczkę , albo załączył "starą " książeczkę . Pytałem kolegi , który także "zbiera: punkty do GOT i on robi podobnie i jak do tej pory nie miał problemów. W związku z tym pytam ...jak powinno być....
pozdrawiam
janusz
danutagabzdyl@interia.pl
24 listopad 2009 10:37
brak jest takich uregulowań dosłownie. Pieczątka do potwierdzania tras w schronisku nie jest firmowa ,problemem jest podpis /potwierdzenie przybycia do np. schroniska/.Często turyści próbują wymusić podpis na bufetowej lub innych pracownikach-jest to niezgodne z Regulaminem GOT.Potwierdza to przewodnik .Często widzę jak przychodzi jedna osoba do schroniska i podbija ok 20-30 książeczek GOT za nieobecnych.Czy jest to w porządku i honorowo ? Może na forum warto podjąć ten temat,zaznaczam że jest to bardzo częsta praktyka.Pracuję w schronisku i nie podpisze takiej książeczek.Schronisko nasze udziela 20% zniżki na nocleg dla posiadaczy legitymacji PTTK i dla osób posiadających zniżki z tytułu posiadania odznak turustycznych -złota, srebrna itd Zniżki udzielamy również dla przewodników i GOPRu.
Z turystycznym pozdrowieniem.
Janusz K
23 listopad 2009 17:26
kiedyś już zdobyłem chyba małą srebrną GOT , jak pamietam nie było jeszcze popularnej , ale dziś nie ma szans na odnalezienie dokumentacji, zreszta nie o to w tym chodzi.
Swoją drogą jestem pasjonatem roweru i zamierzam w przsyłym doku "podjechać " do Prudnika, widziałem chyba w interencie jakąś ciekawą propozycję . A rowerem zjechałem Wysoki Jesennik , Głuchołazy , Zlate Hory, Nysę....... Mam ochotę przejechać szlakiem czarownic. Jesienią i wczesną wiosną zostają mi piesze wyprawy.
Pozdrawiam serdecznie
JÓZEF
22 listopad 2009 19:56
Nie powinno być problemu.Część nadwyżki zostanie zaliczona na stopień srebrny. A co do pytania o Sudety, to chodzi oto, że wpisane wycieczki powinny być sprawdzone przez przodownika GOT, który ma uprawnienia na daną grupę górską i potwierdzone jego podpisem. W zasadzie mogę już gratulować zdobycia odznak. I zachęcić do zdobywania następnych stopni. A przy okazji i różnych odznak krajoznawczych. Regulaminy wielu z nich dostępne są na stronie ZG PTTK. Życzę wielu udanych wycieczek satysfakcji ze zobycia kolejnych odznak! 🙂
Janusz K
22 listopad 2009 16:38
w środę oddałem książeczkę do weryfikacji , zobaczę jak będzie i napisze , a na razie mam spokojnie czekać , jedyne pytanie jakie mi zadano to czy wszystkie trasy były w Sudetach i .....już. Wyliczyłem ,że punktów starczy mi na Popularną , Małą Brązową i pewnie ze 100 jeszcze przepadnie.
Dam znać jak będzie po wszystkim.
Janusz K
17 listopad 2009 14:18
Regulamin kupiłem w Oddziale PTTK w Wałbrzychu za 25 zł , a na Przełeczy Okraj trafiłem na książeczke GOT za całe 10 zł , za to w Oddziale PTTK w Stroniu Sląskim widziałem takie stare książeczki GOT za 3,50.
danutagabzdyl@interia.pl
16 listopad 2009 11:10
Książeczki GOT dostępne są w schroniskach górskich PTTK na dzieńm dzisiejszy ok 6zł.Można zakupić Regulamin książeczki GOT ,jest drogi lepiej skorzystać z regulaminu w Oddziałach PTTK.
Janusz K
14 listopad 2009 16:55
a swoja drogą zastanawiam sie czy jest jakiś przepis który reguluje "pieczętowanie" czy jest to tylko dobra wola sprzedawcy itp, nie wiem czy na miejscu takiej osoby lekka reką potwierdziłbym w "jakiejś" ksiażeczce firmowa pieczecia
pozdrawiam
Grzegorz Binkiewicz
14 listopad 2009 16:35
Jak weryfikowali mi w Zakopanem książeczkę to powiedziała pani że zdjęcia też są dowodem przejścia odcinka więc pomysł z płytą może i by się przyjął .. o ile w punkcie będzie komputer 🙂
Pozdrawiam.
Janusz K
14 listopad 2009 16:32
35 lat zbierałem punkty GOT, pamietam że dość łatwo mozna było uzyskać pieczatke w prawie kazdym sklepie, kiosku RUCH. Korzystając z pobytu w Cieplicach zacząłem chodzic po okolicznych górach i ponownie zbierać punkty do GOT, nie bardzo zabiegam o potwioerdzenia, podbijam pieczatki tam gdzie one sa , głownie w schroniskach. Posaidam natomiast bogatą dokumentacje fotograficzna wykonaną aparatem telefonicznym. Zdjęcia grupuje w foldery , zwykle 1 dzie , 1 folder. Zastanawiałem się czy taki sposób dokumentowania nie prtzyjąłbny sie , zdjecia zawsze mozna by było dołączyć na płycie CD. A tak naprawdę chodze bo kocham góry a jeśli przy okazji pozbieram troche punktów to OK.
Pozdrawiam.
Łukasz
13 wrzesień 2009 22:56
Ja też zbieram, jak już tutaj pisałem i właśnie zebrałem Popularną, a i już mam 1/3 na małą brązową 🙂 Nie oddaję do weryfikacji jeszcze, bo można coś zdobyć przez wakacje 🙂.
Przez trzy ostatnie dni w górach zdobyłem, dla mnie aż, 47 punktów 🙂 czyli 13 do popularnej brakowało 😁 Mogę polecić trasę, bardzo sympatyczna 🙂 http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/plan,2053,3-dni-w-beskidzie-zywieckim-%28pilsko-i-kilka-pobliskich-hal%29.html
jarek
13 wrzesień 2009 18:38
ja np zbieram ,a wlasciwie zbieralem Got,ale od jakiegos czasu w ksiazeczce zbieram wszytskie inne turystyczne pieczatki.korzystajac z okazji zapraszam na strone poswiecona turystycznym stemplom.

www.stempleturystyczne.bloog.pl

zapraszam
JÓZEF
07 wrzesień 2009 23:56
Witam!
Iwono, numeracja wycieczek, w Twoim przykładzie 3038, obowiazywała do 1999 roku. Obecny, nowy regulamin opisuje pasma górskie symbolami: SUDETY ( S.01, S.02 ... S.18)
BESKIDY ZACHODNIE (BZ.01 ... BZ.11)
BESKIDY WSCHODNIE (BW.01 ... BW.06)
TATRY ( T.01 ... T.03)
i GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
Taką numerację należy wpisywać w rubryce" Nr grupy górskiej w/g reg. GOT". Co do punktów, wyjaśniła Ci to Lidka. Przy obliczaniu punktów za przejscie danego odcinka korzysta się z zasady: 1 pkt za 1 kilometr trasy i 1 pkt za każde 100m różnicy wysokości przy podchodzeniu. Przy schodzeniu pkt tylko za km. Wycieczki należy bezwzglednie potewierdzić piczątką z trasy. Chyba, że w wycieczce bierze udział ( prowadzi) przodownik GOT lub przewodnik. Potwierdza wtedy swoją pieczątką i podpisem.
Udanych wędrówek!
Lidka Kwiatkowska
07 wrzesień 2009 17:25
Witaj Iwonko!
Te oznaczenia 7/5 to ilość punktów za przejście w jedną stronę i w drugą...czyli 7 punktów jest za przejście z Rabki na Piątkową a 5 punktów z Piątkowej do Rabki. Powroty tą samą trasą są mniej punktowane. Przy rozpisywaniu w książeczce GOT należy rozpisywać oddzielnie trasę "do" i trasę "powrót".
Stanowczo lepiej nabyć własny Regulamin GOT..po przejrzeniu najróżniejszych stronek w necie stwierdzam że na niektórych punktacja za szlaki jest jednak inna niż w książkowym Regulaminie.

My z córką w tym roku zdobyłyśmy "Popularną" i resztę punktów zakwalifikowano nam na "Małą Brązową" :-)
Pozdrawiam
Anonim
07 wrzesień 2009 17:09
nie pytałam na Zyblikiewicza, muszę tam zaglądnąć.
A ja mam pytanie - może głupie ale co oznaczają te punkty przy wycieczkach punktowanych, np.
3038. Piątkowa (715 m)
z Rabki (żółtym szlakiem) 7/5
Co to jest to 7/5, jedno to km (chyba) a to drugie?
fefsdf
07 wrzesień 2009 16:52
[cytuj autor='Iwona T']Rzeczywiście z książeczkami GOT w Krakowie nie ma problemu, natomiast jak zapytałam o książeczkę do zbierania punktów na Siedmiomilowe buty to otworzyli na mnie oczy ze zdziwienia, po czym podglądnęli w regulaminie i przyznali mi rację, że coś takiego istnieje, ale niestety nie mają.[/cytuj]

A pytałaś przy ulicy Zyblikiewicza 2b. Powinni tam mieć.
fefsdf
07 wrzesień 2009 16:49
Po tej dyskusji zaczynam dalej zbierać punkty GOT. Już jako dziecko zdobyłam popularną i małą brązową. A teraz znów zacznę 🙂

Dla tych co szukają punktów za poszczególne wycieczki to są one tutaj:
http://gotki.w.interia.pl/gotpttk1.html Książeczkę z tymi punktami można kupić także. Napewno w Krakowie na Jagiellońskiej mają za 19 zł chyba.

Natomiast aktualny regulamin: http://cotg.pttk.pl/got/#regulgot

I o ile się nie mylę pieczątki nie są najważniejsze 🙂 Mam nadzieję, że będę mogła kupić książeczkę i wpisać wycieczki z całego roku, gdyż jak napisałam znów zaczynam zbierać punkty GOT, a przez cały rok książeczki nie miałam.
Anonim
01 wrzesień 2009 11:04
Rzeczywiście z książeczkami GOT w Krakowie nie ma problemu, natomiast jak zapytałam o książeczkę do zbierania punktów na Siedmiomilowe buty to otworzyli na mnie oczy ze zdziwienia, po czym podglądnęli w regulaminie i przyznali mi rację, że coś takiego istnieje, ale niestety nie mają.
Grzegorz Binkiewicz
31 sierpień 2009 23:09
Wpisz to jako punkt by była ciągłość wyprawy a w miejscu punktów postaw kreskę. odcinek ten będziesz mógł dopiero brać pod uwagę przy małej srebrnej i też tylko raz 🙂
YeLLoW
31 sierpień 2009 21:38
ja mam takie pytanie? zbieram punkty na odznakę małą brązową i dziś jeden odcinek przeszedłem już po raz drugi w tym samym kierunku. I teraz mam go wpisywać w trasę wycieczek a w miejsce punktów wpisać zero czy napisać coś w stylu że trasa powtórzona??
Grzegorz Binkiewicz
18 sierpień 2009 10:29
Można ja kupić w PTTK-u, raczej bliżej gór, bo nie w kazdym mieście ją mają. W Krakowie na pewno.

Przeciez tam jest cala centrala 😁 wiec mają napewno 🙂. Podejrzewam, że w większości miast są gdzie istnieją oddziały PTTK ... a jezeli nie maja to myślę, że jak się ich poprosi to może ściągną z centrali 🙂
Monika Juszkiewicz
18 sierpień 2009 08:53
[cytuj autor='Iwona T']Gdzie można dostać taką książeczkę? Czy tylko w oddziałach PTTK czy w innych punktach też jest do kupienia?[/cytuj]

W PTTK prawie zawsze, w większości schronisk górskich, w punktach informacji turystycznej w okolicach górskich. Normalna cena to ok. 5zł. Im bliżej gór, tym cena zwykle wyższa. 🙂
Monika Juszkiewicz
18 sierpień 2009 08:51
Do liczenia punktów słuzy książeczka "Górska odznaka turystyczna PTTK. Odznaki narciarskie PTTK. Regulaminy. Trasy punktowane."
Można ja kupić w PTTK-u, raczej bliżej gór, bo nie w kazdym mieście ją mają. W Krakowie na pewno.
Monika Juszkiewicz
18 sierpień 2009 08:46
Ja własnie "wychodziłam" małą złotą - to naprawdę frajda. Pamiatka w postaci pieczątek - jak wracam tam, gdzie juz byłam często sa juz nowe wzory pieczątek - niektórzy "turyści" zbyt dosłownie pojmują zbieranie pieczątek 😉 .
A poza tym wiecie dokładnie gdzie i kiedy byliście - przyda się jak pamięć zacznie zawodzić...
Powodzenia!
JÓZEF
17 sierpień 2009 09:14
Nie do końca tak jest. Pod uwagę zostaną wzięte punkty zdobyte w tym roku. Pozostałe, te zdobyte w poprzednich latach przepadają ( par.12). Wypełnioną książeczkę należy oddać do weryfikacji najpóźniej do końca stycznia po dniu, w którym zdobyło się normę na kolejny stopień odznaki.Z tym że normę można zdobywać przez kilka lat. Jeżeli masz zdobyte w tej chwili więcej niż180 pkt to masz wypełnioną normę na odznakę popularną i małą brązową ( można je zdobyć w jedym roku). Następny stopień możesz zdobyć w przyszłym roku. 🙂
Luk Sig
16 sierpień 2009 23:09
Czyli jeśli w tym momencie mam w sumie uzbierane ponad 2000 pkt, ale nigdy nie było weryfikacji w PTTK to tak jakbym miał mała brązową, a z pozostałych punktów tylko 50%?
I tak daje to w tym momencie mała srebrną plus kolejne 50% nadwyżki do kolejnej odznaki malej złotej. Chyba że reguły są jeszcze inne
dzięki za odpowiedź
JÓZEF
16 sierpień 2009 22:29
Oczywiście, że zaczyna się każdy kolejny stopień od zera. Zalicza się tzw. nadwyżkę punktów zdobytych przy weryfikacji niższego stopnia, ale nie więcej niż 50% normy. Zapoznaj się dokładnie z regulaminem, paragraf 6 pkt. 4. Jeżeli chciałbyś jeszcze coś wyjaśnić, służę pomocą. 🙂
Kazik Sadowski
16 sierpień 2009 20:38
jadę nad morze, po powrocie powinienem mieć już skan to wtedy wyślę
Luk Sig
16 sierpień 2009 13:20
Witam, mam pytanie jak to jest ze zdobywaniem kolejnych odnak GOT, a konktretnie czy w toku zbierania punktów do kolejnej odznaki zalicza się punkty zdobyte dla wcześniejszych odznak. Przykładowo - żeby mieć mała złotą trzeba przejść 720 pkt i tutaj czy liczą się punkty zdobyte w ramach małej srebrnej, czyli 320, czy trzeba zaczynać od zera?
JÓZEF
14 sierpień 2009 23:29
Iwono, książeczkę możesz zakupić późmiej. Potwierdzeniem wpisanej wycieczki może być podpis rodzica, opiekuna, wklejone zdjęcie zdobywajacego odznakę z wycieczki, itp.
Udanej wycieczki! 🙂

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021