Brama Poznania

Brama Poznania
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Brama Poznania Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu zlokalizowana jest w najstarszej części miasta, nad rzeką Cybiną, w sąsiedztwie katedralnej wyspy. Brama obejmuje specjalnie zaprojektowany kompleks obiektów - modernistyczny budynek główny i zrewitalizowaną Śluzę Katedralną, która jest pozostałością umocnień na Ostrowie, zachowaną z czasów pruskiego panowania. Łączy je przerzucona nad rzeką kładka. Budynek główny przecina charakterystyczna szczelina, która wskazuje najstarszą w Polsce katedrę.

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu ma znaczenie fundamentalne, bowiem hisotria tego miejsca jest istotna w sposób szczególny dla całej Polski, to tutaj wznosił się najpotężniejszy gród księcia Mieszka I - pierwszego historycznego władcy Polski i to właśnie to miejsce jest związane z początkiem polskiej państwowości. Turystyczna aktywizacja wyspy jest zaczątkiem powstania tu tzw. ekomuzeum. W nowym budynku prezentowana jest historia Ostrowa i okolicznych grodów wczesnopiastowskich. Istnieje tu kilka sal mówiących o innych aspektach bądź momentach historycznych. Jest Sala Woda o Chrzcie Polski, jest Sala Złoto o katedrze i biskupstwie czy Sala Witraż o trudnym wieku XX.

Brama Poznania
Brama Poznania


Brama Poznania została jednym z 7 Nowych Cudów Polski 2014 ogłoszonych przez National Geographic oraz ważną atrakcją wielkopolskiego Szlaku Piastowskiego.

Brama Poznania ICHOT
ul. Gdańska 2, Poznań
tel. 61/ 647-76-34
http://bramapoznania.pl

Śluza Katedralna
Śluza Katedralna

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 11:00–18:00
  • środa: 11:00–18:00
  • czwartek: 11:00–18:00
  • piątek: 11:00–18:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 10:00–19:00

Noclegi w Poznaniu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

łącznik pomiędzy śluzą i Bramą Poznania
Ostrów Tumski w Poznaniu wczoraj i dziś
Sala Złota i katedrze
Sala Woda związana z Chrztem
Sala Witraż o XX wieku
Widok z platformy widokowej na Bramie Poznania
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 36)
Twoja ocena
Blom

Wchodzisz do środka i nie wiesz co ze sobą zrobić. W końcu podchodzisz do kasy i pytasz się na co w ogóle są tu te bilety? Później dostajesz słuchawki i krótką instrukcję. Podczas zwiedzania okazuje się, że nowatorski system ma daleko do doskonałości. Po drodze trzeba się wielokrotnie nachylać, bo tych pierdolników nie mogli zainstalować wyżej. Po wyjściu zastanawiasz się dlaczego broszura kłamie na temat długości zwiedzania. Zupełnie przez przypadek odkrywasz, że gdzieś dalej dostajesz kolejne słuchawki. Podczas dalszego zwiedzania stwierdzasz, że inni nie mieli tyle szczęscia bo nikogo dalej nie spotakasz ze słuchwakami.

Edytowano: 2018-07-27 20:52:02

Edytowano: 2018-07-27 22:48:56

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024